Hírek, Aktuális
2012-01-17 : Orvosi Könyvtár zárva tartása
2012-01-16 : Az év orvosa lehet Leinerné dr. Zsálek Judit
2011-10-12 : Megváltozott a vérvétel, leletkiadás időpontja
várólista
Tájékoztatjuk Betegeinket, hogy a listában szereplő azonosító kódokat az előjegyzés alkalmával kapják meg.
(i) Várólistánk XLS (EXCEL) formátumban kerül felhelyezésre!
Kórházi osztályok bemutatása
Osztály választás
Diagnosztikus, terápiás és egyéb ellátás
Fekvőbeteg ellátás
Gazdasági, mûszaki, egyéb igazgatási osztályok
Igazgatóság Munkatársak
Keressen munkatársaink között névre, foglalkozásra, vagy beosztásra.
Munkatársaink felsorolásának megtekintéséhez kattintson ide!
kapcsolat
9700 Szombathely Markusovszky L. u. 5.
..........................................
Központi telefonszám:
Tel.: 06 94 / 311 542
Fax.: 06 94 / 327 873
( titkarsag
markusovszky
hu)
Megértésüket köszönjük.
z Év kórháza: jól szerepeltek a vasi intézmények
Immár harmadik alkalommal hirdette meg a HáziPatika.com az Év kórháza szavazást. Több szempontból is érdekesnek ígérkezett a mostani voksolás, hiszen a múlt évben jelentős változások történtek a kórházaknál - írja a honlap. A 2007 őszétől az év végéig tartó szavazáson Magyarország összes állami vagy önkormányzati tulajdonban lévő kórháza és klinikája várta a támogató szavazatokat. A kórházakat öt kategóriában, egytől ötig terjedő skálán lehetett értékelni, ahol az 1-es a legrosszabb, az 5-ös a legjobb osztályzat volt. Több mint 45 ezer 700 szavazat érkezett.
A mostani szavazás eredményeként első lett és kiérdemelte az Év kórháza címet a kapuvári Lumniczer Sándor Kórház-Rendelőintézet, amely az 5-ös skálán 3.9-es összesített eredményt ért el. Az utolsó (226.) helyezett 1.9-es minősítéssel az ózdi Almási Balogh Pál Mátrix Kórház.
A Markusovszky Kórház 3.6-os osztályzattal a 145. helyen végzett. Egyébként öt kategóriában értékeltek minden intézményt, így kategóriánként külün-külön is felállították a sorrendet. Orvos-szakmai ellátás tekintetében 3.8-es értékkel a Markusovszky a 120. helyen végzett, az infrasturtúrában a 127., ápolás- és szakszemélyzet vonatkozásában a 151., környezet és tisztaság tekintetében a 157., ellátásban a 166. - az internetes szavazók véleménye alapján.
A Vas megyei kórházak közül a körmendi 3.9-es minősítéssel az ötödik, a celldömölki 3.8-es osztályzattal a 91., a sárvári pedig 3.4-es minősítéssel a 188. helyen végzett. A megyék közötti rangsorban Vas az elsők között van.
A mostanihoz hasonló tavalyi szavazáson az akkor még önálló, szentgotthárdi székhelyű Vas Megyei Rehabilitációs Kórház és Gyógyfürdő 3.6-os minősítéssel a 137. volt, míg a Markusovszky Kórház 3.5-ös eredménnyel 2006-ban a 160. helyen végzett. Az azóta egy igazgatásban működő intézmény tehát minden vonatkozásban előbbre lépett a szavazók megítélése szerint. Szakértők, köztük kórházi vezetők ugyanakkor megjegyzik: nem minen tekintetben mérvadó a szavazás, hiszen lehetnek sokan, akik más véleménnyel vannak egy-egy intézményről, mint ami az összesítésből kiderült, ámde nem volt módjuk részt venni az internetes véleménynyilvánításban.
